Gamle Kragerø: Åpen ferje 17. mai: Gamle Kragerø

Kjøp bilde

Gamle Kragerø: Åpen ferje 17. mai

Annonse

Dette anbefaler kv.no's lesere

Annonse

Vi i Kragerø Kystlag merker oss med glede den store interessen kragerøfolk viser for ferja vår, Gamle Kragerø. Hun ligger ved Dampskipskaia, og 17. mai inviteres alle om bord for å kikke og minnes.

Etter at hun (en viktig detalj ifølge skipper Birger Nilsen, med sine flotte former) kom tilbake fra verkstedopphold i vinter, framstår Gamle Kragerø som ny, det vil si nesten slik hun var da hun forlot Kragerø i 1988.

Firmaet Hansen og Arntzen på Stathelle har gjort en god jobb utvendig; sandblåst ferja helt ned, og deretter malt henne i originalfargene hvitt og grått. Dørene er pusset og lakket og billettkontoret er satt i stand. Den gamle livbåten, som lå på land i et eller annet kratt i mange år og nesten tilfeldigvis ble gjenfunnet, er rent ut blitt et smykke rundt halsen på den flotte damen, som i år runder 50 år.

Litt kostnader har rent på underveis, og taket er nådd for Riksantikvarens bevilgninger så langt. Derfor gjenstår foreløpig tilbakeføringen i salongen under dekk og litt annet rusk og rask.

Men alle kjære minner som Gamle Kragerø bringer fram, har vi lyst å feire! Vi ønsker alle hjertelig velkommen om bord i ferja 17. mai etter at barnetoget har gått av stabelen. Vi serverer brus, kaffe og vafler!

Grethe Gunneng

 

Kommentarer på kv.no

Trond Nøstvold Tou

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske meldinger, trusler eller reklame blir ikke akseptert på kv.no. Falske profiler vil bli utestengt.

Vennlig hilsen Trond Nøstvold Tou, publiseringsredaktør Kragerø Blad Vestmar.