SCANNER: Stemmetellingen foregår nå via denne scanneren.

Kjøp bilde

Tellingen går for fullt

Valgstemmene telles akkurat nå for fullt i Kragerø rådhus. Nytt i år er at all telling foregår elektronisk via en scanner.

Annonse

Stemte du ved valget?

Dette anbefaler kv.no's lesere

Annonse

Både grovtellingen og den senere fintellingen som tar for seg ekstrastemmene foregår via scanneren.

Tre personer, Berit Tangen, Toril Lundtveit og Mona Sjursen, overvåket tellingen da KV var innom ganske nylig. De kunne ikke si noe sikkert om når grovtellingen er ferdig, men kanskje kan det bli snakk om en gang mellom 22.30 og 23.00 dersom alt går etter planen.

Foreløpige tall viser at både Ap og Høyre vil gjøre et godt valg. Det samme gjelder Rødt, mens Venstre ser ut til å gå noe tilbake.

 

Kommentarer på kv.no

Trond Nøstvold Tou

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske meldinger, trusler eller reklame blir ikke akseptert på kv.no. Falske profiler vil bli utestengt.

Vennlig hilsen Trond Nøstvold Tou, publiseringsredaktør Kragerø Blad Vestmar.