Sommervikarer: Annika Hof-Hjellvik (til venstre) blir KVs ansikt i kontakt med kundene, mens Juni Wendelin Fasting skal vikariere som journalist de neste fire ukene.
Kjøp bildeSommerens KV-fjes
De fire neste ukene er sommervikarene Juni Wendelin Fasting (22) og Annika Hof-Hjellvik (19) på jobb i KV.
Dette anbefaler kv.no's lesere
Førstnevnte er utegående journalist og vikar i KV på andre året.
– Jeg elsker Kragerø, og det er greit å kunne kombinere jobb og ferie, sier bergenseren som har sterk tilknytning til Kragerø.
Juni Wendelin Fasting setter aller mest pris på å komme ut og møte folk, som er den største forskjellen på å jobbe i KV og Dagbladet, hvor hun har hatt praksis og jobbet som tilkallingsvikar det siste halve året.
Bachelor på Hawaii
– Som i fjor håper jeg å treffe mange hyggelige folk, og selvsagt håper jeg på sommer og sol, sier journaliststudenten som både liker kicket det er når man må kaste seg rundt når noe skjer – og å bruke tid på å lage de grundige sakene.
Hva som er hennes journalistiske hovedfelt har hun ennå ikke klart for seg etter to år på Norges kreative fagskole, men kanskje finner hun det ut i løpet av de to årene hun skal ta bachelor i journalistikk på Hawaii med studiestart i august.
Vil bli kjent med Kragerø
– Jeg har lyst til å bli bedre kjent med lokalsamfunnet etter å ha vært to år i utlandet. Og da tror jeg KV er den beste innfallsporten, sier kragerøjenta Annika Hof- Hjellvik som vikarierer i resepsjonen.
– Jeg har lyst til å studere journalistikk, og i KV kan jeg lære mer om det å jobbe i avis og få innblikk i hvordan hele avishuset fungerer, sier 19-åringen.
Hun tror at sommeren i resepsjonen blir både lærerik, variert og morsom.