Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ + Innhold A-Å

Skjærgården har fått vannet tilbake

VANNTANK: På Skåtøyroa sto det fortsatt utplassert en vanntank i går. I det området var fortsatt 15-

VANNTANK: På Skåtøyroa sto det fortsatt utplassert en vanntank i går. I det området var fortsatt 15-20 abonnenter uten vann i går formiddag.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

NYDUSJA:  - Vi kom søndag og var nydusja, derfor har ikke manglende vann i springen ført til noe pro

NYDUSJA: - Vi kom søndag og var nydusja, derfor har ikke manglende vann i springen ført til noe problemer for oss, smiler Morten Lund som leier hytte i Hafslunds hytteområde ved Skåtøyroa.
Bestill bildet Kjøp bilde

Store deler av Kragerø-skjærgården var uten vann i drøyt et døgn etter at en kopling til en sideledning ved Skåtøyroa ble revet av lørdag ettermiddag. Men nå er skaden utbedret og abonnentene skal nå ha fått vannet tilbake.

Mellom 15 og 20 abonnenter på Skåtøyroa var riktignok uten vann også store deler av mandagen. Men disse hadde tilgang på vann fra en stor vanntank kommunens mannskap hadde plassert ut. Vidar Olsen ved teknisk etat i Kragerø sier til KV at han regner med at alle berørte abonnenter ville ha fått vann som vanlig i løpet av i dag, mandag. gårsdagen.

Overvåkingssystem

- Vi klarte å utbedre skaden søndag kveld og siden da har de aller fleste på Skåtøy, Portør og Jomfruland hatt vann som normalt. Ett fåtall på Skåtøyroa var uten vann også mandag formiddag, men dette skulle bli utbedret i løpet av dagen. Hva årsaken til bruddet i tilkoplingsledningen var er ikke avklart, men det kan ha vært en uheldig båtfører som har sluppet dreggen akkurat over vannledningen.


Publisert mandag 17. juli 2006 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 17. juli 2006 kl. 13:28.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 08:00 og kl. 20:00

Hva mener du?

For lite sol og varme i sommer?

Vis resultatet

NB! Mest lest

Også arkivartikler telles

Når artikler søkes frem i KVs arkiv på kv.no, kan disse sakene få "trafikk" som medfører at de havner i oversikten over Mest lest. Så følg med på datomerkingen! Det er altså lesernes aktivitet på nettsiden som vises i feltet over.

Sørvis-prisen - Gi din stemme!

Sørvis-prisen

Hvem mener DU fortjener Sørvis-prisen?

Gi din stemme her!

Snarveier

Lotto - Tipping Tipping

Resultater Tipping, Lotto, Extra, Joker, Oddsen

Sportsnyheter Sportsnyheter

Lokalsport og håndballtabeller.

Svunnen tid Svunnen tid

Bilder og historier fra gamle dager.

Rubrikkannonser Rubrikkannonser

Her finner du alle annonsene fra avisen.

Kragerø kommune logo Kragerø kommune

Direkte til kommunens hjemmeside herfra

Logo Kragerø biograf Kragerø biograf

Billettbestillinger og informasjon

Hoem-foredrag Edvard Hoem

(10 bilder)

Hulekonsert Hulekonsert

(14 bilder)

trest test

(2 bilder)

Fredag
Delvis skyet
19°
Lørdag
Delvis skyet
21°
Søndag
Klarvær
20°

+ mer vær

Gå til værside »

Webkamera

Fredag
Delvis skyet
19°
Lørdag
Delvis skyet
20°
Søndag
Klarvær
20°

+ mer vær

Gå til værside »

Annonse

Export =