OPPMERKSOMHET: Terje Skifjeld forteller om blandet mottakelse av el-jeepen. – Menn er opptatt av at den sparer miljøet, mens kvinner for det meste kommenterer at den er stygg, sier han.
Kjøp bildePostens nye baby er nesten lydfri
Posten i Kragerø har fått et nytt familiemedlem – en elektrisk postjeep.
PUST I BAKKEN: Når postjeepen er ferdig for dagen lader den batteriene for ny dag og ny runde.
Kjøp bilde
LITEN: El-jeepen er høyrestyrt og har kun ett sete.
Kjøp bildeDette anbefaler kv.no's lesere
Bilen er en følge av at Posten på landsbasis har som mål å redusere CO2-utslippene med 30 prosent innen 2015.
I fire dager har jeepen vært å se i området rundt Utsikten, Smedsbukta, Biørnebyen og Vestheia. Bak rattet på bilen, med en prislapp på i underkant av 100.000 kroner, sitter postbudet Vibeke Sandberg og smiler.
– Den går så stille at jeg kan høre måkeskrik, sier hun.
Noen ler
Sandberg får mange reaksjoner når hun er ute og kjører.
– Noen ler og syns den ser skrekkelig ut. Det ser jo dumt ut!
Andre er positive til at det er et lite og miljøvennlig kjøretøy, sier postbudet.
At bilen ikke kjører fortere enn rundt 40 kilometer i timen bryr hun seg ikke om, og hun har heller ikke fått noen klager.
– Jeg skal ikke så langt. Av og til stopper jeg og slipper biler forbi, forteller Sandberg, som prøver å irritere øvrig trafikk minst mulig.
Like effektiv
Distribusjonsleder Terje Skifjeld legger til at bilen kun skal brukes lokalt, og ikke til landpost til Stabbestad.
– Så langt har den vist seg like effektiv som de vanlige bilene, sier han, og legger til at de etter hvert skal vurdere om de vil ha flere el-jeeper til Kragerø.
– Hvis vi vil ha flere blir nok sjefen min glad for det, sier Skifjeld, som tror de vil bestemme seg for om de vil bytte ut flere av bilene i løpet av september.
Rattet er plassert på høyre side for å bedre sikkerheten til postbudene.
– Man kjører på høyre side av veien, og det er også der postkassene står. Da er det mye tryggere å gå ut på den siden, men det er vel ikke lenge før vi snakker engelsk her, smiler Skifjeld.
– Hva med vinteren?
– I Skien hadde de en tilsvarende bil kjørende i hele vinter, uten at det var noe problem, opplyser distribusjonslederen.