Befaring: Bygningssjef A. Rugseth (t.v.) peker og forklarer for bygningsrådet hva rådmannen mener er utført av ikke godkjente tiltak på Hexebergs hytte.

Kjøp bilde

Fikk skryt istedenfor anmeldelse

Byggherre, arkitekt og håndverkere fikk skryt av bygningsrådet for et flott hytteanlegg, istedenfor å bli anmeldt til politiet.

Annonse

Dette anbefaler kv.no's lesere

Annonse

Rådmannen mener Rita og Henning Hexeberg har fått utført flere ulovlige byggearbeider og terrenginngrep på deres nybygde hytteeiendom på Bærøytangen. Det meste i forbindelse med et svømmebasseng.

Rådmannen anbefalte bygningsrådet å politianmelde saken, og å kreve flere fyllinger, plattinger, trapper og annet fjernet. Under befaring onsdag fikk rådet høre engasjerte forsvarstaler av utførende entreprenører og håndverkere, og arkitekt Morten Lunøe på vegne av arkitektfirmaet og byggherre. Etterpå var bygningsrådet langt fra enig med rådmannen. Tvert imot skrøt medlemmene av et «fantastisk arbeid» og «ett av de lekreste moderne hytteprosjektene» i kragerøskjærgården (Helle Hogner, SV). Etter forslag fra tore Ramberg (H) frafalt rådet enstemmig anmeldelse, og godkjente alt unntatt en liten bit hellelagt platting og litt plen som går inn på eller er for nær naboeiendommen.

 

Kommentarer på kv.no

Trond Nøstvold Tou

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske meldinger, trusler eller reklame blir ikke akseptert på kv.no. Falske profiler vil bli utestengt.

Vennlig hilsen Trond Nøstvold Tou, publiseringsredaktør Kragerø Blad Vestmar.