TREKNING: Her trekkes gevinstene i det store kunstlotteriet. Sammen med Øystein Skottmyr ved politikammeret ses fra venstre Benjamin Sandvær Eftevand, Steffen Gundersen, Nathalia Johansen og Annikken V. Thorsen.

Kjøp bilde

Fikk inn 70.000 til Polen-tur

Kunstlotteriet innbrakte hele 70.000 kroner, og nå kan 73 kragerøelever dra på Polen-tur.

Annonse

Dette anbefaler kv.no's lesere

Annonse

Kunstlotteriet med 26 kunstverk i premiepotten har med andre ord fått svært god respons, og torsdag var det tid for trekning ved Kragerø politikammer.

Øystein Skottmyr sørget for at alt gikk riktig for seg, og 26 vinnere kan nå glede seg over å få et kunstverk på døra som takk for at de støttet ungdommene.

Det er i alt 73 unge fra 10.-klassene ved Kragerø ungdomsskole som nå er klare for Polen-tur. Avreisen er 18. mars, og da venter en opplevelsesrik tur, der et besøk i konsentrasjonsleiren Auschwitz er hovedpunktet i programmet.

Torstein Axelsen blir med på turen som tidsvitne, og vil guide elevene gjennom det som skjedde her under 2. verdenskrig. Det blir også flere andre voksne med på turen, som vil vare ca. en uke.

 

Kommentarer på kv.no

Trond Nøstvold Tou

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske meldinger, trusler eller reklame blir ikke akseptert på kv.no. Falske profiler vil bli utestengt.

Vennlig hilsen Trond Nøstvold Tou, publiseringsredaktør Kragerø Blad Vestmar.