kv.noNyheter
TAKKER FOR SEG: Nina Haugland takker for seg som leder for Skåtøy Vise- og Poesifestival.
Kjøp bilde
- Jeg har vært leder for festivalen i fem år, og synes det er riktig å gi seg nå. Opplegget vårt fungerer, men nå har vi kjørt i samme spor i fem år. Nå må vi få inn noe fornying og kreative innspill. Men la meg si det med en gang: Dette har vært en drømmejobb. Alle på Skåtøy og i dugnadsgjengen gjør mer enn jobben de er satt til. Jeg skal gjøre meg ferdig med denne festivalen, men så er det slutt, sier Nina Haugland til KV.
Men Nina slipper ikke Skåtøyfestivalen helt, neste år blir hun vakt eller står for matsalg.
Overskudd
Sist helgs skåtøyfestival ga overskudd. Det ble satt publikumsrekord med omkring 2.300 besøkende. I Skåtøy kirke var det 450 inne, under fredagens konserter 1.250, mens 600 hadde løst billett til avslutningskonsertene lørdag. Dette gir også festivalen et overskudd, men hvor stort er ennå ikke klart. Fortsatt ligger det ubetalte regninger og venter. Men overskudd blir det.
- Vi har dessuten klaget avslaget om offentlig støtte inn for Norsk Kulturråd. Dette dreier seg om offentlig støtte vi tidligere har fått. Skulle vi få medhold i klagen så utløser det et tilskudd på 50.000 kroner. Men skulle ikke det gå vår vei, så skal vi klare å dekke dette beløpet likevel, mener Nina Haugland.
Kjempefornøyd
Nina Haugland er kjempefornøyd etter årets skåtøyfestival. Og hun takker både publikum, artister og ikke minst dugnadsgjengen på Skåtøy som gjør festivalen mulig hvert år.
Ny leder for Skåtøy Vise- og Poesifestival blir Tormod Hammarø som er bosatt på øya, og har erfaring med festivalledelse fra blant annet Moldefestivalen.
per. eckholdt[AT]kragero-blad.no
Publisert lørdag 21. juli 2007 kl. 00:00.
Sist oppdatert lørdag 21. juli 2007 kl. 00:30.
Når artikler søkes frem i KVs arkiv på kv.no, kan disse sakene få "trafikk" som medfører at de havner i oversikten over Mest lest. Så følg med på datomerkingen! Det er altså lesernes aktivitet på nettsiden som vises i feltet over.
Tipping
Resultater Tipping, Lotto, Extra, Joker, Oddsen
Sportsnyheter
Lokalsport og håndballtabeller.
Svunnen tid
Bilder og historier fra gamle dager.
Rubrikkannonser
Her finner du alle annonsene fra avisen.
Kragerø kommune
Direkte til kommunens hjemmeside herfra
Kragerø biograf
Billettbestillinger og informasjon
Export =
Kommentering tilgjengelig mellom kl. 08:00 og kl. 20:00