GUNNARSHOLMEN: Tollboden rest as skal stå for skjenkingen under Kragerø musikkfestival i slutten av juli.
Kjøp bildeFår skjenke på Gunnarsholmen
Tollboden rest as skal stå for skjenking av vin og øl under Kragerø musikk-festival i slutten av juli på Gunnarsholmen.
Dette anbefaler kv.no's lesere
Det er søkt om 2.000 skjenkeplasser under konsertene torsdag 26. til og med lørdag 28. juli. Politiet har ingen merknad til skjenkesøknaden.
Det har en stund hersket usikkerhet omkring skjenkebevilling til den tredagers musikkfestivalen. To skjenkesøknader har blitt trukket før Tollboden rest as nå søker. Det er Wrightegaarden i Langesund som skal avvikle konsertene på Gunnarsholmen. Men ettersom to sentrale personer hos arrangørene er mistenkt for skatteunndragelse skapte det en viss usikkerhet om hvem som ville bli samarbeidspartneren i Kragerø.
Nå er dette løst og Tollboden vil stå for skjenking av øl og vin.
Kragerø musikkfestival starter torsdag 26. juli med Hellbillies og Lars Winnerbäck, fredag 27. juli står Maria Mena og Jarle Bernhoft på scenen og det hele avsluttes lørdag 28. juli med Jasmine Kara og DumDum Boys. Oppvarmingen står det lokale bandet Fem over for.