UTVIDER: Slik har Arkitekthuset as skissert utvidelsen av Europris på Kalstad.
Kjøp bildeEuropris utvider og blir på Kalstad
– Så sant denne utvidelsen går gjennom hos kommunen, så får vi bygd om Europris til en butikk som kjeden kan godta.
OPTIMISTISK: Jeg ser positivt på en utvidelse av dagens europrisbutikk, sier Petter Carlsen. Arkivfoto
Kjøp bildeDette anbefaler kv.no's lesere
Det sier Petter Carlsen i Europris til KV.
– Med de ca. 86 kvadratmeterne med nytt lager, kan vi bygge om butikken på en slik måte at vi får en effektiv grunnflate på rundt 1.000 kvadratmeter, sier Carlsen.
– Kjeden går med på dette, og da vil vi fortsatt kunne drive Europris i det bygget vi i dag holder til, sier Carlsen.
Revurdert
Det var i forbindelse med byggesøknaden for et nytt forretningsbygg på Sluppan, at europriskjeden truet med å trekke seg ut av Kragerø om de ikke fikk nye lokaler på rundt 1.500 kvadratmeter, mot dagens cirka 800 kvadratmeter.
Planen er at Europris skal stenge for ombygging i mars, for så å gjenåpne i slutten av samme måned
– Nå har kjeden revurdert sitt krav til areal noe, og godtar en butikk på cirka 1.000 kvadratmeter, sier Petter Carlsen.
Ombygging
– Med godkjennelse på plass vil vi bygge om butikken og gi den en annen struktur. Planen er at Europris skal stenge for ombygging i mars, for så å gjenåpne i slutten av samme måned.
– Det blir en ny type europrisbutikk, med et delvis nytt sortiment. Selv ser jeg svært positivt på dette, og det gjør også de ansatte som har vært med i denne prosessen, sier Carlsen.