ALT KLART: Nina Haugland ønsker alle velkommen til Skåtøy Vise- og poesifestival.

Kjøp bilde

I dag braker det løs...

Endelig er det klart for Skåtøy vise- og poesifestival

Annonse

Dette anbefaler kv.no's lesere

Annonse

De siste dagene har det foregått en hektisk innspurt før det endelig braker løs i dag.

- Vi har jobbet i dagevis med å sette opp telt og gjøre i stand, og nå gleder vi oss veldig til å komme i gang, sier Nina Haugland.

I dag blir det konsert med Arja Saijonmaa i Skåtøy kirke. I tillegg arrangeres det gratiskonsert på kaféen i etterkant av dette, med underholdning av Paul Flaata og Ørjan Grini. I galleriet åpnes i ettermiddag årets festivalutstilling.

- Nå håper vi bare at alt skal gå bra og at folk skal kose seg, sier Haugland.

I tillegg til ferje, med ankomst cirka 30 minutters idyllisk spasertur fra Skåtøy Kafé, er det satt opp egne festivalbåter som går fra Kragerø hver dag med retur. Også fredag og lørdag står det mye spennende på programmet, og Haugland lover rene doer til de mange besøkende som er forventet å innta øya.

 

Kommentarer på kv.no

Trond Nøstvold Tou

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske meldinger, trusler eller reklame blir ikke akseptert på kv.no. Falske profiler vil bli utestengt.

Vennlig hilsen Trond Nøstvold Tou, publiseringsredaktør Kragerø Blad Vestmar.